Ócsa, Általános Iskola - 2024. március 27.


2024.03.27 napra érkezett felkérés az Ócsai Halászy Károly Általános Iskola igazgatójától. Ezen a napon tanítás nélküli munkanap volt, Egyesületünk a tűzoltóautó és a szakfelszerelések bemutatása mellett igyekezett betekintést adni az önkéntes tűzoltó egyesületek világába is.

Segítségünkre volt Üllő ÖTE, ezúton is köszönjük a professzionális együttműködést!

A kiválóan szervezett rendezvényen mellettünk még az alábbi programok sorakoztak fel (nem fontossági sorrendben): tálcatűz, hatástalanított fegyverek, lézerharc, íjászat, kötélhúzás, rodeó műbika, felfújható lökhárító labda, ugrálóvár, ejtőernyős szenzoros ugrópárna.

Jelenleg az iskolának 698 tanulója van, így elmondhatjuk, hogy a pedagógusokkal együtt több, mint 750 emberrel kerültünk kapcsolatba - ez talán az eddigi legnagyobb elérésünk!

Elnézést kell kérnem mind a diákoktól, mind a tanároktól, mert rosszul számoltam, amikor arról beszélgettünk, hogy hány kilogrammal lesz nehezebb egy 20 méteres “C” tömlő (átmérő 52 mm), ha megtöltjük vízzel. A helyes eredmény: 42 ! (egészen pontosan 42,4528) kilogramm.

Köszönjük a meghívást, ezúttal is sokat tanultunk az iskolánkban, reméljük, hogy jövőre ismét becsengetnek nekünk is!

A helyszínen tűzoltói beavatkozás nem történt.

A rendezvényről további fotókat találsz a Facebook oldalunkon!

#rendezvény #Ócsa #Halászy #iskola #üllőőte